Bańki lekarskie – stara metoda walki z infekcjami.

Metoda stawiania baniek, znana była już przez nasze babcie. W medycynie chińskiej, znana i stosowana jest od tysiącleci. Sama pamiętam z dzieciństwa ten zabieg, który mama stosowała przy różnych infekcjach. Czy tylko? Wskazówki otrzymasz w poniższym tekście, zapraszam.

W czym może pomóc stawianie baniek?

Bańki lekarskie mogą pomóc w ostrych infekcjach lub przewlekłych chorobach górnych i dolnych dróg oddechowych. Stosowane profilaktycznie, zapobiegają przeziębieniom i nawrotom chorób dróg oddechowych, takich jak przeziębienie, grypa czy zapalenie płuc. Bańki chińskie są skuteczne w leczeniu bólu – mięśniowego, krzyżowego, podczas migren i silnych bólów głowy, bólów stawowych, rwie kulszowej. Bańki skutecznie zmniejszają dotkliwość miesiączkowania, łagodzą bóle menstruacyjne, zmniejszają objawy menstruacji.

Zabieg krok po kroku.

Zabieg odbywa się w pozycji leżącej, najczęściej na brzuchu. Przygotowane wcześniej bańki chińskie, stawiane są przeważnie na plecach w specjalnych miejscach (są to obszary mięśniowe). Pomija się kręgosłup oraz miejsca wystające, bardziej kościste.

Wskazania  i przeciwwskazania do zabiegu z użyciem baniek.

Wskazania do zabiegu: grypa, zapalenie górnych dróg oddechowych, przeziębienie, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, choroba zwyrodnieniowa stawów.

Przeciwwskazania do zabiegu: krzepliwość krwi, choroby autoimmunologiczne, nadciśnienie tętnicze, choroby nowotworowe, atopowe zapalenie skóry, ciąża, gruźlica.

Zapobiegać czy leczyć?

Już w czasie letnim warto przygotowywać się do chłodniejszego sezonu. W „sezonie grypowym” zadbaj o siebie, unikaj skupisk ludzkich oraz osób, które mają oznaki przeziębienia.
Jeśli jednak przytrafi się infekcja, nie czekaj. Znajdź sposób na walkę z wirusami. Sporo jest naturalnych metod wspierających organizm. Pamiętaj jednak, że naturalne metody wymagają czasu i cierpliwości, by skutecznie chronić ludzki organizm.

Jak unikać infekcji w sezonie jesienno – zimowym?

O odporność organizmu należy dbać cały czas. To proces wymagający i składający się z kilku czynników.

Po pierwsze, właściwa dieta. Dieta może ulegać zmianie w zależności od pory roku.
Na szczególną uwagę zasługuje okres jesienno – zimowy. Wówczas nasz organizm warto wspierać ciepłymi posiłkami. Szczególnie ważne są zupy.
Warto zadbać o suplementację ziołami oraz naturalne wsparcie np. pierzga, miód, czosnek, imbir czy inne sprawdzone substancje.

Po drugie, ruch to zdrowie. Nie unikaj spacerów, gdy jest zimno, to jednak świeże powietrze.
Dodatkowo, systematyczne ćwiczenia usprawnią i uelastycznią ciało. A w zdrowym ciele, zdrowy duch!

Sen. W trakcie snu ludzki organizm regeneruje się. Zadbaj więc o czas i komfort snu.

Na cebulkę! Ubieraj się tak, by się nie przegrzać.

Napisz komentarz