Jak zdrowo i bezpiecznie schudnąć z medycyną chińską? 3 kroki

Medycyna chińska jest pomocna nie tylko przy bólach czy grypie – dietoterapia, którą proponuję moim pacjentom, jest oparta na regułach zawartych w kulturze jedzenia wschodu. Specjalną dietę wzbogacam o ćwiczenia Qigong i akupunkturę, która pozwala zrelaksować ciało i schudnąć szybciej. Jak zdrowo i bezpiecznie schudnąć z medycyną chińską? Sprawdź moje 3 kroki.

Krok 1 – Odważ się

W gabinetach medycyny naturalnej zazwyczaj pojawiają się pacjenci, którzy „próbowali już wszystkiego” i taka terapia jest dla nich ostatnią deską ratunku przed drogą operacją lub pogodzeniem się z rozmiarem XXXL. Mały procent to osoby, które już wcześniej korzystały z jej dobrodziejstw i mają do niej zaufanie. Dlatego uważam, że najważniejszy jest ten pierwszy krok – zaufaj, zaryzykuj – niewiele masz do stracenia ; )

Krok 2 – Wybierz dobrego specjalistę

Nie tylko dlatego, że posiada on wiedzę na temat właściwego układania diety do Twoich potrzeb, zna odpowiednie techniki i tylko on może Cię wspomóc akupunkturą, ale i dlatego, że łatwiej wtedy po prostu zacząć. Jeśli rzeczywiście próbowałeś wszystkiego i to nie przyniosło efektów, nie wierz, że po przeczytaniu jednej książki o żywieniu chińskim zmienisz swoje życie i schudniesz kilkanaście kilogramów. To możliwe, ale mało prawdopodobne ; )

Krok 3 – Bądź konsekwentny

Poprawę samopoczucia odczujesz już po jednej sesji, być może po tygodniu lub dwóch zmniejszy Ci się apetyt na słodycze – różnice mogą być jednak większe, bo każdy człowiek jest istotą indywidualną. Nie oszukuj jednak sam siebie, unikając zaleceń terapeuty, a potem rozgłaszając wszem i wobec, że to oszustwo. Siebie samego nie oszukasz ; )

A Ty?
Czy dasz szansę medycynie chińskiej? : )

Napisz komentarz