aurikuloterapia

Aurikuloterapia. Dlaczego warto?

Aurikuloterapia, zwana inaczej akupunkturą uszu, to masaż małżowiny usznej, na której (według medycyny wschodu) znajdują się receptory wszystkich narządów, układów i poszczególnych części ciała. W skrócie, uciskając pewne miejsca na uchu, wpływamy na konkretną część ciała. Starożytni zauważyli nawet podobieństwo ucha do ludzkiego płodu – muszę Wam powiedzieć, że lubię tę analogię ; )

Aurikuloterapia i holistyczne podejście do ciała

Pierwsze wzmianki o tej technice pojawiły się w IV w p.n.e. W ubiegłym wieku jej skuteczność była testowana i praktykowana w USA i Europie, szczególnie w Niemczech i Francji. Optymistyczne wyniki badań nad refleksologią ucha wpłynęły na rosnącą popularność tej metody. Mapa punktów ucha i udoskonalenie tej techniki to zasługa francuskiego lekarza dr Paula Nogiera, który za swoje badania naukowe otrzymał Nagrodę Nobla w 1996 roku.  Dla mnie aurikuloterapia to kwintesencja holistycznego podejścia  do organizmu ludzkiego. Osobiście bardzo ją lubię i stosuję z powodzeniem ; )

Jak wygląda taki zabieg?

Sesja jest przyjemna i relaksująca, dlatego w mojej rodzinie wciąż nie brakuje chętnych „testerów”, którzy na zabiegi przychodzą niejednokrotnie ; ) Zanim rozpocznie się właściwy zabieg akupunktury, ucho jest masowane i nawilżane. Same nakłucia powodują lekki ból, dużo mniejszy niż zastrzyk, wielu pacjentów więc nawet ich specjalnie nie dostrzega ; ) Sesja trwa ok. 30 minut.

Na co pomaga aurikuloterapia?

Najbardziej przydatna jest w leczeniu bólu, ale pomaga również w schorzeniach neurologicznych, alergicznych, ginekologicznych (np. bolesne miesiączki), krążeniowych, w problemach z żołądkiem czy stresem.

Akupunktura a laseroterapia

Z mojego doświadczenia wiem, że wielu lekarzy odrzuca akupunkturę z miejsca, proponując swoim pacjentom… laseroterapię. Tymczasem nagrzewanie miejsc na ciele, a jej nakłuwanie wywodzi się z jednego mechanizmu i laseroterapia jest pochodną akupunktury. Impuls laserowy to przecież swoisty rodzaj igły ; )

Chcesz więcej dowiedzieć się o aurikuloterapii?
Zapraszam do mojej zakładki oferta oraz do kontaktu ; )
Chętnie odpowiem też na pytania w komentarzach.

Napisz komentarz